Zakázkový 3D tisk

Potřebujete dostat hotový díl a nechcete si hned pořizovat 3D tiskárnu? Chcete si vyzkoušet možnosti 3D tisku a porovnat nejvhodnější řešení? Nebo naopak potřebujete vaši tiskárnu na prototyping a malé série chcete outsourcovat?

  • Nabízíme vám zakázkově jak klasický FDM tisk, tak SLA technologii s vysokým rozlišením.
  • Pošlete nám model ve formátu STL na info@trilab.cz, nebo jej společně s kontaktními údaji uploadujte ve formuláři níže.
  • Pokud máte jasno v technologii a požadovaném materiálu, uveďte i tyto informace.
  • Zakázkový 3D výtisk vašeho dílu obratem naceníme.
  • Dle náročnosti zakázky se již třetí den po objednání můžete těšit na váš model doručený na vaši adresu.

V Showroomu TRILAB vás rádi osobně přivítáme! Stavte se u nás a můžeme společně projít optimální postup tisku vašeho modelu, ukázat si možnosti jednotlivých materiálů a předvést 3D tisk naživo! Samozřejmostí je také osobní odběr objednaných modelů.


Mám zájem o vytištění vzorku

Napište nám, my se vám ozveme a dořešíme detaily tisku.
Pokud máte, přiložte do formuláře STL model

Tiskárny

Vaše modely vám jsme schopni vytisknout na těchto strojích.

TRILAB DeltiX

TRILAB DeltiX

Rychlá a robustní
delta 3D tiskárna

Zobrazit

Form2

Form2

Nejpokročilejší desktop
SLA 3D tiskárna na trhu

Zobrazit

Technologie a materiály

FDM

Technologie FDM (Fused Deposition Modelling) je asi nejznámější technologie 3D tisku. Umožňuje aditivní výrobu pomocí nanášení roztaveného plastu v jednotlivých vrstvách. Hlavní výhodou této technologie je široká škála dostupných materiálů, čímž lze optimalizovat jejich volbu pro každé použití. Jaký vzhled, tuhost a odolnost (mechanickou i chemickou) si přejete, takové budou. Navíc je FDM vhodná i pro tisk větších modelů.

Více

SLA

Technologie SLA (Stereolitography) stojí na principu vytvrzování UV citlivého gelu. Po ozáření UV laserem daná část gelu ztuhne, zbytek zůstává tekutý. Opět se pak materiál vrství a umožňuje tak aditivní výrobu. Klíčovou výhodou je velmi vysoké rozlišení díky využití laseru. Výsledné modely vás nadchnou svou celkovou jemností a precizními detaily. I tady lze volit mezi základními materiály, ale výběr není tak široký jako u FDM. Hodí se spíše pro menší a velmi detailní objekty, není příliš vhodná pro velké modely.

Více

PLA

PLA (polymléčná kyselina) je skvěle zpracovatelný materiál pro FDM tiskárny. Oproti ABS je tvrdší a tvarově stálejší. Má skvělý povrchovou úpravu. Je tedy výbornou volbou pro prototypové návrhy, designové modely ale také konstrukční prvky. Velkou výhodou je jeho biokompatibilní složení. Jelikož je vyroben z přírodních surovin, snadno se odbourává. Jeho využitím šetříte životní prostředí.

ABS

ABS (akrylonitryl butadien styren) je běžně používaný termoplast jak v oblasti 3D tisku tak ve vstřikování plastů. Oproti PLA je méně křehký. Klíčovou devizou tohoto materiálu je jeho špičková teplotní odolnost (~100°C). Má však poměrně špatnou zpracovatelnost, jelikož se výrazně smršťuje. To způsobuje časté kroucení, deformace a praskání modelů, zvláště u větších objektů.

PETG

PETG (polyetylentereftalát glykol) je skvělou volbou pro mechanicky namáhané komponenty díky své houževnatosti, za kterou stojí výborná schopnost mezivrstevní adheze. Teplotní odolnost leží mezi PLA a ABS. Často se o PETG mluví jak o filamentu, který se tiskne dobře jako PLA a má vlastnosti blízké či lepší než ABS. Nadchne vás nadprůměrnou chemickou odolností.

XT co-polyester

Novinka! Tento materiál ze skupiny co-polyesterů je odvozený od PETG, ale je značně modifikován pro optimální zpracovatelnost pomocí FDM 3D tisku. Má špičkové mechanické vlastnosti, je tedy vhodným materiálem pro všechny objekty s nároky na výrazné namáhání.

XTCF20

Tip: Speciální “odrůda” XT s názvem XT-CF20 obsahuje 20% karbonových vláken. Je tedy skvělou volbou pro extra namáhané komponenty. Po vytištění má zajímavý matný povrch.

nGEN co-polyester

Novinka! Podobně jako XT je i nGEN co-polyester odvozený od PETG, ale je výrazně modifikován pro jednoduchý a velmi čistý 3D tisk. Výborně se tedy hodí pro objekty kde je kladen důraz na povrchovou kvalitu a jednoduchost tisku.

PVA

PVA (polyvinyl alkohol) je speciální filament určený k tisku podpor v kombinaci s PLA pro tisk vlastního modelu. Jeho klíčovou výhodou je rozpustnost ve vodě. Po vytištění se model s podporami ponoří do vody, kde se podpory rozpustí a zůstane čistý model se skvělým a neporušeným povrchem.

Porovnání FDM materiálů
* = nejhorší | *** = nejlepší PLA ABS PETG XT nGEN
Tisková zpracovatelnost *** * *** ** ***
Teplotní odolnost * *** ** ** **
Houževnatost * ** *** *** **
Odolnost ke kroucení a delaminaci během tisku *** * ** ** **

Barvy

U většiny materiálů je k dispozici 5-10 barevných variant skladem. Máte-li speciální požadavky na konkrétní barevné provedení vašeho dílu, jsme schopni zajistit prakticky jakoukoliv dostupnou barvu přímo pro vaši aplikaci.

Standartní materiál

První volba při tisku pomocí SLA technologie. Výsledné díly jsou co do pevnosti v tahu či tuhosti porovnatelné nebo lepší než ABS. Je dostupný v bílé, černé, šedé a transparentní barvě.

Vysoké rozlišení

Standartní materiál lze použít pro velmi detailní tisk modelů ve vrstvách již od 25um.

Pevnost a přesnost

Výsledkem jsou pevné a odolné komponenty pro prototyping a produktový vývoj, stejně jako pro malosériovou výrobu.

Povrchová kvalita

Skvělá povrchová kvalita přímo z tiskárny vás ohromí! Těšte se na hladký povrch a špičkové detaily.

Extra pevný materiál

Odolný materiál pro strojírenské aplikace. Díky své pevnosti a houževnatosti je ideální tam, kde je požadována odolnost vůči mechanickému namáhání. Není vhodný pro extrémně jemné detaily, tvrdé díly, konstantní zatížení a teplotně namáhané komponenty.

Odolné

Pevné komponenty, které se pod tlakem deformují, tam, kde jiné 3D tištěné díly selžou.

Houževnaté

Díly, které absorbují namáhání a vrátí se do původního tvaru.

Silné

Tištěné součásti, které tolerují mechanické tření a deformace.

Výhody
Ideální pro Nevhodný pro
Namáhané komponenty Velmi jemné nebo tenké detaily
Funkční panty Tvrdé a tuhé díly
Cyklické zatížení Teplotně namáhané komponenty
Konstantní zatížení

Flexibilní resin

Všestranný materiál vhodný jak pro mechanické tak i taktilní využití. Díky schopnosti až 80% protažení je ideální tam všude, kde jsou nutné flexibilní, ohebné a deformovatelné komponenty

Vysoké rozlišení

Využijte vysokého rozlišení pro funkční prototypy, všude kde potřebujete tvárný a poddajný materiál.

Pevnost a přesnost

Kompresní charakteristika tohoto materiálu jej předurčuje k použití jako jsou těsnění na míru, flexibilní spoje a rukojeti.

Povrchová kvalita

Hladký povrch pro taktilní vrstvy, součásti oblečení a sportovní a módní doplňky.

Výhody
Ideální pro Nevhodný pro
Tlumící komponenty Simulace materiálů s velmi vysokou elongancí
Funkční prototypy Velmi jemné nebo tenké detaily
Ergonomické prototypy - držák, rukojeť
Simulace soft-touch materiálů
Balení
Razítka

Chci se dozvědět více

Zaujala vás naše nabídka? Chcete se dozvědět více
nebo si chcete zkusit vytisknout vzorek?

Napsat zprávu