Prototyping

Při návrhu nového dílu je často nutné ověřit jeho funkčnost, zda správně zapadne či sedí na místě určení, či manipulaci s ním. Na základě testování pak často dochází k úpravám modelů a opětovnému tisku, až do doby dokud není díl doladěn. Poté může být zadán do výroby bez rizika výskytu závad.

Rychlé iterace

Úspora nákladů

Bezpečí know how

Skvělá volba pro malosériovou produkci


Prototyping

Naše řešení
pro prototypingChceme vám poskytnout víc než jen vhodnou 3D tiskárnu. Chceme být vašimi partnery při objevování kouzla 3D tisku. Potřebujete nejen vhodnou tiskárnu, ale kompletní řešení? Obraťte se na nás a my vám ho dodáme!

Vyslechneme

Při naší úvodní schůzce vyslechneme Vaše přání, nápady a obavy.

Navrhneme

Navrhneme pro vás nejvhodnější řešení.

Předvedeme

Vše vám ukážeme. Můžete využít demo ukázku nebo "hands-on" v našem showroomu.

Dodáme

Odsouhlasené řešení Vám kompletně dodáme.

Naučíme

Kompletně vás zaškolíme pro dodané řešení.

Podpoříme

Po celou dobu vás budeme servisně i aplikačně podporovat.

Mám zájem o toto řešení

Zaujal vás 3D tisk a jeho možnosti ve vaší oblasti? Jaké může
mít výhody a úspory? Využijte nezávazné konzultace.

Nezávazně objednat
Tomáš Hikade

Ve dvou lidech s jednou tiskárnou zvládáme obsloužit celou firmu. Prototypy dodáváme obratem, změny a vylepšování nejsou problém. Navíc úspora na jednom přístroji je i několik tisíc.

Tomáš Hikade, vedoucí prototypového oddělení BioVendor Instruments

Prototyping před pořízením tiskárny?

Externí zadávání na konvenční obrábění bylo zdlouhavé a drahé. Navíc přinášelo riziko úniku informací mimo firmu.

Nějaké obavy před implementací 3D tisku?

Opravdu ji využijeme? Nebude tisková plocha malá? Všechny tyto obavy byly vyřešeny formou dočasného pronájmu tiskárny před jejím pořízením.

Největší přínos 3D tiskového řešení?

Na začátku nutná časová investice k optimalizaci tiskových procesů pro dosažení zadaných vlastností výtisku. Po krátké době však byla zřejmá ohromná úspora času i peněz.

Typ tiskárny a software?

Používáme tiskárnu Kossel Mini, software Kisslicer ke zpracování modelů pro tisk a Repetier Host pro manuální ovládání tiskárny.

Používané materiály?

Pro většinu komponent používáme PLA vzhledem k jednoduchosti jeho tisku. V případě požadavku na teplotní odolnost dílu pak využíváme ABS.

Největší pozorované výhody?

Především rychlost s jakou máme prototyp v ruce. To je pro naši práci klíčové. Společně s úsporou nákladů pak skončily i starosti s externími dodavateli a bezpečnost našeho know how.

Neočekávané využití?

Uplatnění 3D tiskárny neskončilo u prototypingu. Rychle se ukázalo, že stroj původně určený výhradně jako nástroj na prototyping je skvělým řešením i pro malosériovou výrobu. Přináší výraznou úsporu oproti jiným způsobům výroby těchto komponent.

Další využití

Zakázkové CNC obrábění

Dostala vaše firma poptávku vyrobit sérii požadovaného výrobku za co nejlepší cenu a jako podklady vám slouží pouze PC CAD model? Víme, že je často nutné mít součástku "v ruce". Až potom člověk mnohdy přijde na různé technické zádrhely a omezení. Jak zjistit chyby prototypu? Prostě si vytiskněte 3D model součástky či výrobku, na němž zjistíte všechny nedostatky nutné k odstranění! Nad modelem výrobku se také mnohem lépe ve firmě diskutuje ohledně optimálního postupu při výrobě. Velmi se tak sníží riziko, že firma slíbí cenu a až při výrobě zjistí nutnost použití náročnější technologie. Vypočítané náklady na výrobek budou díky využití 3D modelu sedět. Navíc na jednání se zákazníkem můžete přinést "hotový výrobek" - 3D vytištěný model. Psychologie, kdy má zákazník model v ruce, funguje výborně pro získání zakázky.

Chci se dozvědět více

Zaujala vás naše nabídka? Chcete se dozvědět více
nebo si chcete zkusit vytisknout vzorek?

Napsat zprávu